۱۳۹۶ فروردین ۸, سه‌شنبه

بهترین روش اصلاح صورت آقایان

به‌این‌ترتیب، یکی از عواملی که باعث پیرتر به نظر رسیدن پوست صورتشان می‌شود، حذف می‌کنند و مانع بسته شدن منافذ پوستی می‌شوند. وقتی منافذ پوستی با چربی‌های سطح پوست یا سلول‌های مرده بسته نشوند، احتمال جوش زدن هم کاهش می‌یابد. برخی پزشکان معتقدند همین سایش سطحی پوست با کمک تیغ برای اصلاح و از بین بردن ناخودآگاه و روزانه سلول‌های مرده، باعث می‌شود پوست صورت آقایان نسبت به پوست صورت خانم‌ها، با سرعت کمتری پا به پیری بگذارد. اگر به‌عنوان یک مرد، دوست دارید اطلاعات خود را در مورد پوست صورتتان افزایش بدهید این سین‌جیم‌ها را بخوانید.ازآنجاکه پوست آقایان چرب‌تر از پوست خانم‌هاست، به استفاده از لوسیان های بدن یا کرم‌های نرم‌کننده نیاز ندارند؟
پوست بیشتر آقایان به دلیل ترشح هورمون‌های مردانه، چرب‌تر از پوست خانم‌هاست اما تعداد غدد چربی موجود در پوست بدن مردها، به‌مراتب از تعدادد غدد چربی موجود در پوست صورت آن‌ها کمتر است. به همین دلیل، استفاده از لوسیان های بدن یا کرم‌های نرم‌کننده در قسمت‌هایی از بدن مانند آرنج، زانوها، روی پاها، قوزک پا و گاهی کناره‌های پوست برایشان ضروری است. این کار از خشک و سفت شدن پوست این نواحی پیشگیری می‌کند. اگر آقایان احساس کردند پوست صورتشان خشک‌شده، باید بدانند آب‌رسانی به این منطقه هم خوب انجام نمی‌شود پس به‌جای کرم‌های نرم‌کننده بر پایه چربی، باید از کرم‌های مرطوب‌کننده بر پایه آب استفاده کنند تا صورتشان جوش نزند.
چرا تعداد جوش‌های سرسیاه اطراف بینی مردها بیشتر است؟
متخصصان پوست و مو می‌گویند هم خانم‌ها و هم آقایان، تقریباً به‌طور مساوی با مشکل جوش‌های سرسیاه مواجه هستند؛ اما ازآنجاکه مردها اهمیت چندانی به درمان و رفع این جوش‌ها نمی‌دهند، بیشتر افراد گمان می‌کنند بیشتر از خانم‌ها به جوش سرسیاه در اطراف بینی مبتلا می‌شوند. استفاده از کرم‌ها یا صابون هان اسکراب، می‌تواند چربی و سلول‌های مرده سطح پوست را که عامل اصلی ایجاد جوش‌های سرسیاه هستند، تاحد قابل‌توجهی از بین ببرد. استفاده از چسب‌های مخصوص از بین بردن جوش‌های سرسیاه هم بسیار مفید است و آقایان می‌توانند برای رفع این جوش‌های بدشکل، از آن‌ها استفاده کنند.
چرا کمر مردها بیشتر جوش می‌زند؟
معمولاً بیشتر آقایان از ایجاد جوش در ناحیه کمر خود، بیشتر از سایر قسمت‌های بدنشان شکایت دارند. به‌طورکلی، تعریق بیش‌ازاندازه، یکی از علت‌های ایجاد جوش‌های کمری است. ازآنجاکه بیشتر مردها کار خود را در حالت نشسته و تکیه داده به صندلی اتومبیل یا صندلی محل کار خود انجام می‌دهند، بیشتر هم از ناحیه کمر عرق می‌کنند و در این قسمت، جوش می‌زنند. حمام کردن با آب ولرم و مالش ملایم کمر با لیف می‌تواند واحدی به از بین رفتن سلول‌های مرده پوست کمر و رهایی از آکنه‌های کمری کمک کند. استفاده از محصولات شوینده یا پاک‌کننده بدن که حاوی اسیدسالیسیلیک یا گلیکولیک باشند هم در رفع آکنه‌های ایجادشده در کمر مؤثر است.
آیا تیره و سفت بودن پوست آرنج و زانوی مردها، طبیعی است؟
متاسفانه بیشتر آقایان گمان می‌کنند تیره و سفت بودن پوست آرنج، زانوها یا قوزک پای آن‌ها جزو ویژگی‌های مردانه است و به همین دلیل، فکری به حال بهبود این وضعیت نمی‌کنند. علت بروز تیرگی و سفتی پوست این قسمت‌ها بیشتر خشکی بیش‌ازاندازه پوست آن‌هاست؛ یعنی پوست آرنج و زانوی مردها فقط به دلیل اینکه توجه کمتری به استفاده از نرم‌کننده‌ها یا مرطوب‌کننده ها برای محافظت از پوستشان دارند، ایجاد می‌شود و ربطی به خصوصیت مردانگی و ژنتیک آن‌ها ندارد.
بهترین کاری که آقایان باید پس از اصلاح صورتشان انجام بدهند، چیست؟
خیلی از آقایان عادت دارند پس از اصلاح صورت، از افترشیوهای مختلف موجود در بازار استفاده کنند. بیشتر این افترشیوها، حاوی الکل هستند و اگرچه می‌توانند آلودگی‌های میکروبی اطراف بریدگی‌های ریز را از بین ببرند اما به همان اندازه هم می‌توانند باعث کاهش چربی سطح پوست و خشک شدن آن بشوند. ضمن اینکه الکل موجود در افترشیوها، باعث تحریک پوست اصلاح‌شده می‌شوند و آن را قرمز و ملتهب می‌کنند. به همین دلیل، بیشتر متخصصان پوست توصیه می‌کنند به‌جای استفاده از این محلول‌ها، از نرم‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده های ملایم موجود در بازار کمک بگیرید تا سوزش کمتری را پس از اصلاح صورت حس کنید.

طریقه استفاده از بلک ماسک

چطور می‌توان از بریدگی صورت هنگام اصلاح پیشگیری کرد؟
ساده‌ترین راه پیشگیری از ایجاد بریدگی‌های ریز سطح پوست صورت هنگام اصلاح، این است که این کار را به بعد از یک دوش آب گرم موکول کنید و از دستگاه خودتراش چند تیغه به‌جای انواع تک تیغه آن‌ها کمک بگیرید چون بخارآب گرم، می‌تواند باعث نرم شدن پوست صورت و موهای آن شود و نوع قرار گرفتن تیغ‌ها در خودتراش چند تیغه هم به‌گونه‌ای است که احتمال بریدن پوست را به حداقل ممکن می‌رساند. استفاده از ژل‌های اصلاح به‌جای صابون یا فوم‌های اصلاح هم کمک چشمگیری به کاهش احتمال بریدگی پوست می‌کند. برای پیشگیری از آسیب پوست خود هنگام اصلاح، دقت بکنید و بدانید حتی بهترین آرایشگرها هم ممکن است دستشان بلغزد و پوستتان را ببرند.
آیا تمام محصولات مراقبت از پوست برای خانم‌ها تولیدشده‌اند؟
این‌یک باور غلط است و تمام نرم‌کننده‌ها و کرم‌های ضد چروک هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان تولید می‌شوند. البته ازآنجاکه پوست صورت مردها، از پوست صورت خانم‌ها چرب‌تر است، به آن‌ها پیشنهاد می‌شود به‌جای کرم‌های سنگین یا لوسیان ها، از ژل و سرم های ملایم برای مراقبت روزانه از پوست خود استفاده کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر